Dwudniowy kurs obejmuje 4 godziny nauki teoretycznej i 10 godzin praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy.

Zajęcia będą odbywać się w grupach maksymalnie 14-sto osobowych.

Kurs prowadzi Małgorzata Lubkiewicz , więcej o prowadzącej: https://zoofizjoterapia.edu.pl/wykladowcy/

W trakcie zajęć każdy uczestnik otrzyma swój zestaw plastrów do praktyki oraz skrypt, który ułatwi przyswojenie informacji.

Każdy kursant po naszym szkoleniu będzie w stanie samodzielnie wybrać oraz zastosować odpowiednie oklejenie dla jak najlepszego efektu terapeutycznego.

Kurs kierowany jest do zoofizjoterapeutów, lekarzy i techników weterynarii, masażystów zwierząt oraz innych terapeutów, którzy posiadają podstawową wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii psów i kotów.

Cena kursu wynosi 800 zł plus 300 zł bezzwrotnej opłaty wpisowej, płatnej jednorazowo w ciągu 2 tygodni od daty zapisu.

„Mały plaster duży efekt”
Taping to metoda rehabilitacji, zwana także dynamicznym plastrowaniem, polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała pacjenta plastrami o specjalnej strukturze. Historia Tapingu rozpoczęła się w latach 70-tych za sprawą japońskiego chiropraktyka dr Kenzo Kase.
Z czasem metodykę leczenia dr Kase zaczęto przekładać na zwierzęta. Dzisiaj Taping wspomaga pracę zoofizjoteraputę poprzez szybką i bezbolesną likwidację obrzęku limfatycznego, działanie przeciwbólowe oraz zmniejszenie napięcia mięśniowego. Zastosowanie tej terapii jest nieinwazyjne. Nałożone tapy nie przeszkadzają w treningu, a dodatkowo rozluźniają oraz poprawiają elastyczność tkanek.

Taping możemy zastosować w przypadkach:

• Zespołu bólowego kręgosłupa
  • Bólu mięśni różnego pochodzenia
  • Bólu stawów
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Bólu powstałego w zaburzeniach funkcjonalnych
  • Stanów pourazowych mięśni
  • Zwichnięć, skręceń i stłuczeń
  • Przyspieszenia wchłaniania krwiaków, wysięków
  • Stymulacji mięśni osłabionych
  • Rozluźnienia mięśni nadmiernie napiętych
  • Ochrony stawów
  • Redukcji stanów zapalnych
  • Zmniejszenie zastojów i obrzęków limfatycznych
  • Zwiększenia lub ograniczenia zakresu ruchu

Na potrzeby kursu uczestnicy otrzymują specjalistyczne taśmy do tapingu zwierząt firmy Vetkin, a po jego zakończeniu absolwentom przysługuje atrakcyjny rabat na zakup taśm w sklepie Med Store https://med-store.pl/

Kurs odbywa się w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Animal Active Warszawa, przy ulicy Łopuszańskiej 91 w Warszawie

Najbliższa edycja kursu odbędzie się w dniach 05-06.02.2024.

Godziny zajęć:
05.02 (poniedziałek): 10.00-17.00
06.02 (wtorek): 9-16

Dzień szkolenia Tematyka Prowadzący
1 1. Wykład wprowadzający.
2. Zastosowanie taśm u psów.
3. Zajęcia praktyczne na ludziach.
4. Omówienie technik klejenia, które można zastosować u psów.
5. Zajęcia praktyczne na psach.
Małgorzata Lubkiewicz
2 1. Powtórzenie wiadomości.
2. Zajęcia praktyczne na psach.
3. Omówienie stosowania taśmy w różnych jednostkach chorobowych.
Małgorzata Lubkiewicz

Zgłoszenia na kurs należy dokonać mailowo, poprzez wypełnienie formularza na stronie: https://zoofizjoterapia.edu.pl/formularz-zgloszeniowy/

Następnie należy oczekiwać zwrotnej informacji mailowej potwierdzającej dostępność miejsca. Dopiero po po jej uzyskaniu, w celu potwierdzenia rezerwacji, należy wnieść bezzwrotny zadatek w wysokości 300 zł na numer konta: Studium Fizjoterapii Zwierząt Sp. z o.o. 75 2490 0005 0000 4500 1719 2860 oraz wysłać potwierdzenie dokonania przelewu na adres rekrutacja@zoofizjoterapia.edu.pl

Po otrzymaniu potwierdzenia przelewu SFZ sporządza umowę, która dotrze do Państwa na wskazany w formularzu adres korespondencyjny. Umowę należy podpisać i odesłać.

SFZ zastrzega sobie prawo do anulowania rezerwacji miejsca na kursie, jeśli osoba zgłaszająca się nie wniesie w terminie kolejnej płatności, wynikającej z umowy.

Koszt kursu wynosi 800 zł plus 300 zł bezzwrotnej opłaty wpisowej, płatnej jednorazowo w ciągu 2 tygodni od daty zapisu. Cena obejmuje: udział w zajęciach, pakiet materiałów, przerwy kawowe. Cena nie obejmuje wyżywienia i noclegów.

Informacje ogólne

Zajęcia będą odbywać się w grupach maksymalnie 14-sto osobowych.

„Mały plaster duży efekt”

Taping możemy zastosować w przypadkach:

• Zespołu bólowego kręgosłupa
  • Bólu mięśni różnego pochodzenia
  • Bólu stawów
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Bólu powstałego w zaburzeniach funkcjonalnych
  • Stanów pourazowych mięśni
  • Zwichnięć, skręceń i stłuczeń
  • Przyspieszenia wchłaniania krwiaków, wysięków
  • Stymulacji mięśni osłabionych
  • Rozluźnienia mięśni nadmiernie napiętych
  • Ochrony stawów
  • Redukcji stanów zapalnych
  • Zmniejszenie zastojów i obrzęków limfatycznych
  • Zwiększenia lub ograniczenia zakresu ruchu

Terminarz

Najbliższa edycja kursu odbędzie się w dniach 05-06.02.2024.

Godziny zajęć:
05.02 (poniedziałek): 10.00-17.00
06.02 (wtorek): 9-16

Dzień szkolenia Tematyka Prowadzący
1 1. Wykład wprowadzający.
2. Zastosowanie taśm u psów.
3. Zajęcia praktyczne na ludziach.
4. Omówienie technik klejenia, które można zastosować u psów.
5. Zajęcia praktyczne na psach.
Małgorzata Lubkiewicz
2 1. Powtórzenie wiadomości.
2. Zajęcia praktyczne na psach.
3. Omówienie stosowania taśmy w różnych jednostkach chorobowych.
Zapisy