Kurs jest kierowany do wszystkich osób, które z racji zainteresowań lub też wykonywanej pracy, pragną zdobyć wiedzę i umiejętności praktyczne pozwalające na przeprowadzenie profesjonalnych zajęć fitnessu dla psów, ułożenie indywidualnego planu treningu, dobranie i przeprowadzenie odpowiednich zajęć ćwiczeń fizycznych/ruchowych z psami.
Kurs jest dedykowany m. in. zoofizjoterapeutom, technikom weterynarii, zootechnikom, zoopsychologom, hodowcom, petsitterom, dogoterapeutom, osobom zajmującym się szkoleniem, jak również właścicielom zwierząt, wszystkim osobom, które pragną poszerzyć swoją wiedzę z zakresu odpowiedniego treningu ćwiczeń fizycznych/ruchowych z psami.
Kurs składa się z czterech zjazdów weekendowych lub, w przypadku edycji intensywnej, siedmiu dni ciągiem (łącznie 52 h zegarowych zajęć dydaktycznych).
Grupa dydaktyczna liczy maksymalnie 14 osób.
Zajęcia mają charakter teoretyczno-praktyczny, przy czym przeważają ćwiczenia praktyczne.
Od kandydatów wymagamy minimum wykształcenia średniego, dobrej kondycji fizycznej oraz wygodnego stroju umożliwiającego aktywny udział w zajęciach ze zwierzętami.
Słuchacze otrzymują przed każdym zjazdem pakiet niezbędnych materiałów.
Kurs zakończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.
Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymują zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN
Kurs poprowadzi Paula Gumińska, fizjoterapeuta, zoofizjoterapeuta, instruktor fitness i nauczycielka wychowania fizycznego. Absolwentka kierunku Fizjoterapia na AWF w Poznaniu oraz kierunku Wychowania Fizycznego na AWF w Poznaniu.
Aktywna zawodniczka i instruktorka sportów kynologicznych: Dogfrisbee oraz Agility. W całej Polsce prowadzi liczne seminaria dotyczące takich tematów jak między innymi: motywacja czy struktury treningu psa sportowego.
Więcej o Pauli: https://iwszystkojasne-bc.weebly.com/o-mnie.html
Dwie lokalizacje kursu:
Warszawa: Kurs odbywa się w salach szkoleniowych Studium Fizjoterapii Zwierząt, ul. Łopuszańska 91.
Poznań: Miejscowość Bure (obok Czerniejewa, pod Poznaniem)
Koszt uczestnictwa w kursie wynosi 3200 zł plus 300 zł bezzwrotnej opłaty wpisowej.
Cena obejmuje: udział w zajęciach, pakiet materiałów, przerwy kawowe. Cena nie obejmuje wyżywienia i noclegów.
Decyduje kolejność zgłoszeń.