Cel kursu:

Głównym celem kursu jest zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu masażu klasycznego koni. Program obejmuje zajęcia teoretyczne oraz praktyczne dotyczące aparatu ruchu konia w kontekście anatomii topograficznej, fizjologii pracy mięśni, manualnej oceny kondycji ciała konia (w tym oceny jego budowy oraz biomechaniki ruchu). Dodatkowo na zajęciach uczestnicy nauczą się wykonywać masaż sportowy (przedwysiłkowy oraz powysiłkowy), które wykonujemy głównie podczas zawodów jeździeckich. Kurs zapewnia dużą ilość zajęć praktycznych wykonywanych przy koniach. Program został opracowany pod kątem przystępności do nauki i zastosowania w pracy z końmi. Zajęcia prowadzone są w grupie 12-to osobowej.

Do kogo skierowany:

Kurs jest skierowany do techników weterynarii, zootechników, zoopsychologów, trenerów, jeźdźców, ale i właścicieli koni, którzy chcieliby zdobyć lub poszerzyć wiedzę z zakresu masażu koni. Zapraszamy również zoofizjoterapeutów, którzy pragną podszkolić się z zakresu masażu dużych zwierząt.

Ilość godzin
Sześciodniowy kurs obejmuje 44 godziny zajęć – 15 godzin zajęć teoretycznych i 29 godzin zajęć praktycznych.

Kurs prowadzi:

mgr inż. Marta Kulikowska, zootechnik i zoofizjoterapeuta

Cena kursu:

2600 zł plus 300 zł bezzwrotnej opłaty wpisowej. Cena obejmuje udział w zajęciach, materiały i przerwy kawowe. Cena nie obejmuje wyżywienia oraz noclegów.

Zajęcia odbywają się w:
Stadninie Koni Szymanów
Szymanów 27
58-170 Dobromierz

Organizator zastrzega, iż w przypadku niezebrania się grupy, kurs może zostać odwołany, o czym uczestnicy zostaną poinformowani na 10 dni przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku odwołania kursu z przyczyn leżących po stronie Organizatora, uczestnicy otrzymają zwrot pełnej kwoty.

Dzień zjazduTematykaProwadząca
11. Podstawy anatomii konia: układ kostny, układ mięśniowy. Anatomia topograficzna mięśni konia – przyczepy, unerwienie.
2. Definicja masażu klasycznego.
3. Wskazania i przeciwwskazania do wykonywania masażu klasycznego.
4. Zajęcia praktyczne.
Marta Kulikowska
21. Techniki i chwyty masażu klasycznego. Teoria.
2. Techniki i chwyty masażu klasycznego – praktyka na stołach do masażu.
3. Inne rodzaje masażu: masaż sportowy (przedwysiłkowy, powysiłkowy), masaż podtrzymujący (odżywczy/leczniczy), masaż powięziowy.
4. Układ powięziowy konia wraz z elementami biomechaniki linii mięśniowo-powięziowych.
Teoria
Marta Kulikowska
31. Manualna ocena kondycji konia – na jakie parametry zwracamy uwagę, jak wykonujemy badanie poprzedzające masaż?
2. Praktyka manualnej oceny kondycji konia – w stajni.
3. Zajęcia praktyczne z technik i chwytów masażu klasycznego.
Marta Kulikowska
41. Terapia blizny, drenaż limfatyczny, terapia punktów spustowych, narzędzia do pracy z powięzią mięśniową („koziołek” do masażu, masażery, pistolety do masażu).
2. Zajęcia praktyczne z ww. technik masażu.
3. Elementy kinezyterapii jako uzupełnienie sesji masażu – stretching aktywny i pasywny,
ćwiczenia wzmacniające dla koni. Teoria i praktyka przy koniach.
Marta Kulikowska
51. Masaż klasyczny – pełna sesja masażu, począwszy od oceny manualnej, wykonania całego masażu na koniu, kończąc na ćwiczeniach rozciągających.
2. Omówienie wybranych przypadków, panel dyskusyjny.
3. Masaż konia pod kątem uprawianej dyscypliny jeździeckiej. Teoria i praktyka.
Marta Kulikowska
61. Powtórzenie informacji oraz zajęcia praktyczne i podsumowanie szkolenia.Marta Kulikowska

Termin: 22-27.07.2024
Godziny:
Poniedziałek 11-17
Wtorek-Piątek 9-17
Sobota 9-15

Zgłoszenia na kurs należy dokonać mailowo, poprzez wypełnienie formularza na stronie: https://zoofizjoterapia.edu.pl/formularz-zgloszeniowy/

Następnie należy oczekiwać zwrotnej informacji mailowej potwierdzającej dostępność miejsca. Dopiero po po jej uzyskaniu, w celu potwierdzenia rezerwacji, należy wnieść bezzwrotny zadatek w wysokości 100 zł na numer konta: Studium Fizjoterapii Zwierząt Sp. z o.o. 75 2490 0005 0000 4500 1719 2860 oraz wysłać potwierdzenie dokonania przelewu na adres rekrutacja@zoofizjoterapia.edu.pl

Po otrzymaniu potwierdzenia przelewu SFZ sporządza umowę, która dotrze do Państwa na wskazany w formularzu adres korespondencyjny. Umowę należy podpisać i odesłać.

SFZ zastrzega sobie prawo do anulowania rezerwacji miejsca na kursie, jeśli osoba zgłaszająca się nie wniesie w terminie kolejnej płatności, wynikającej z umowy.

Koszt kursu wynosi 2600 zł plus 300 zł bezzwrotnej opłaty wpisowej

Płatność za kurs może być wniesiona w dwóch równych ratach, pierwsza płatna po zapisie, druga po miesiącu, nie później jednak niż jeden miesiąc przed datą rozpoczęcia kursu.

Cel kursu:

Do kogo skierowany:

Ilość godzin

Kurs prowadzi:

mgr inż. Marta Kulikowska, zootechnik i zoofizjoterapeuta

Cena kursu:

Zajęcia odbywają się w:
Stadninie Koni Szymanów
Szymanów 27
58-170 Dobromierz

Dzień zjazduTematykaProwadząca
2. Definicja masażu klasycznego.
3. Wskazania i przeciwwskazania do wykonywania masażu klasycznego.
4. Zajęcia praktyczne.
Marta Kulikowska
21. Techniki i chwyty masażu klasycznego. Teoria.
2. Techniki i chwyty masażu klasycznego – praktyka na stołach do masażu.
Teoria
Marta Kulikowska
2. Praktyka manualnej oceny kondycji konia – w stajni.
3. Zajęcia praktyczne z technik i chwytów masażu klasycznego.
Marta Kulikowska
2. Zajęcia praktyczne z ww. technik masażu.
ćwiczenia wzmacniające dla koni. Teoria i praktyka przy koniach.
Marta Kulikowska
2. Omówienie wybranych przypadków, panel dyskusyjny.
3. Masaż konia pod kątem uprawianej dyscypliny jeździeckiej. Teoria i praktyka.

Termin: 22-27.07.2024
Godziny: