Nazwa:
Manipulacje Powięziowe dla Psów / Canine Fascial Manipulation®
Kurs Level I

Uwaga!!!
Brak wolnych miejsc.

Tematyka:
4-dniowy kurs
Kurs składa się z części teoretycznych i zajęć praktycznych.
Obejmuje w szczegółach anatomię i fizjologię systemu powięziowego, model biomechaniczny i anatomiczne umiejscowienie punktów na zwierzętach stosowanych w technice manipulacji powięziowej .
Kurs pokaże uczestnikom, jak ważne jest zrozumienie powięzi, jej trójwymiarowej sieci, jak istotna jest identyfikacja dysfunkcji układu mięśniowo-szkieletowego w odniesieniu do systemu powięziowego zwierząt i zastosowanie systemu manipulacji powięziowych, jak nauczał Luigi Stecco.
Celem kursu jest zidentyfikowanie określonych punktów powięzi powodujących ograniczenia ruchu, a następnie manipulowanie nimi. Absolwenci kursu zdobędą wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne, które umożliwią przeprowadzenie diagnostyki zaburzeń ruchomości powięzi oraz leczenia tych zaburzeń poprzez manipulacje powięziowe.
Forma kursu to połączenie elementów teoretycznych i praktycznych oraz pokazy wszystkich etapów leczenia na żywo oraz samodzielne ich wykonanie pod okiem Prowadzących.

Termin:
27-30.03.2023 r.

Miejsce:
Animal Active Warszawa,
ul. Łopuszańska 91
Warszawa

Do kogo skierowany jest kurs
Kurs ten jest przeznaczony dla zoofizjoterapeutów, osteopatów, lekarzy weterynarii i innych terapeutów zajmujących się leczeniem zwierząt, z dobrą praktyczną wiedzą na temat anatomii mięśniowo-szkieletowej, fizjologii i biomechaniki. Podczas zapisów będziemy wymagali skanów zaświadczeń potwierdzających wykształcenie kierunkowe.

Prowadzący:
Tuulia Luomala, Mika Pihlman

Tuulia Luomala, Mika Pihlman
Tuulia Luomala fizjoterapeutka z Finlandii, ukończyła Uniwersytet Nauk Stosowanych w Tampere jako Fizjoterapeuta. Od 2000 r. Pracuje jako terapeuta w prywatnej praktyce, wykładowca i nauczyciel. Tuulia ma bogate doświadczenie praktyczne w rehabilitacji układu mięśniowo-szkieletowego u ludzi i zwierząt. Skupia się na anatomii powięziowej, manipulacji powięziowej i praktycznych zastosowaniach leczenia powięziowego i ćwiczeń zarówno u ludzi, jak i zwierząt. Tuulia pracuje jako przewodniczący fińskiego stowarzyszenia fizjoterapeutów zwierząt od 4 lat.
Zaczęła rozwijać metodę Manipulacji Powięziowych dla zwierząt prawie 10 lat temu, wraz z Miką Pihlmanem oraz rodziną Stecco. Tuulia pracuje ze zwierzętami blisko 20 lat, doskonaląc swoje techniki manualne w oparciu o różne koncepcje od osteopatii po Maitlanda, akupunkturę i wiele technik powięziowych. Jej prace badawcze i artykuły skupiają się głównie na systemie mięśniowo- powięziowym zarówno u ludzi jak i zwierząt.
Niedawno opublikowała następujące książki: 1) Praktyczny przewodnik po manipulacji Fascial: podejście oparte na dowodach i badaniach klinicznych. 2016. Elsevier; 2) Powięź: Z perspektywy klinicznej. 2016. VK-Kustannus.

http://www.fascialmanipulation.com/pl/

Koszt udziału
Absolwenci SFZ – 950 Euro
Pozostali uczestnicy – 1000 Euro

Uwaga! Wpłaty przyjmujemy wyłącznie w Euro.

* Cena obejmuje: udział w części wykładowej i praktycznej, materiały, przerwy kawowe
* Cena nie obejmuje: zakwaterowanie oraz pozostałe wyżywienie
* Opłata może być wniesiona w dwóch ratach:

– 50% kwoty w ciągu dwóch tygodni od daty zgłoszenia
– 50% kwoty w ciągu 3 miesięcy od zgłoszenia, maksymalnie do 10.12.2022 r.

Poprzez zgłoszenie rozumie się wypełnienie formularza on-line: https://zoofizjoterapia.edu.pl/formularz-zgloszeniowy/

Nr konta do wpłat:
Studium Fizjoterapii Zwierząt sp. z o. o.
34 2490 0005 0000 4600 3800 4705 EUR 
Szymanowice 14
55-311 Kostomłoty

Więcej szczegółów na temat kursu i organizacji:
Karolina Paździoch + 48 733-843-423

W przypadku rezygnacji z kursu w terminie do 10.12.2022 przysługuje zwrot wniesionej kwoty za kurs po potrąceniu kosztów manipulacyjnych (80 Euro).
W przypadku rezygnacji po 10.12.2022, nie przysługuje prawo zwrotu wniesionej kwoty.

Zapisy:
Zapisy zostaną otwarte w dniu 10.01.2022 o godzinie 8:00.

Menu