Przepona pod lupą czyli terapia przepon w ujęciu osteopatycznym

Podczas warsztatów wyjaśnimy Ci czym są przepony i jakie pełnią funkcje.
Zrozumiesz również jaki ogromny potencjał terapeutyczny znajdziesz w pracy z przeponami!
A.T. Still wypowiedział znamienne słowa: „Wszystkie części ciała są bezpośrednio lub pośrednio połączone z przeponą”. I to zupełna racja. Ilość powiązań systemu przepon jest właściwie nieskończona.

Czego się dowiesz?

1. Ile mamy tych przepon?
  2. Anatomicznych powiązań z przeponami,
  3. Dlaczego dysfunkcja przepon wpłynie na kręgosłup czy biodro oraz inne dystanse części ciała
  4. Osteopatycznego spojrzenia na terapię przepon,
  5. Różnicowania i diagnostyki przepon u małych zwierząt.
  6. Gdzie leży główna przyczyna nieprawidłowej pracy przepony.

W czasie kameralnych warsztatów przeanalizujemy przepływ płynu śródmiąższowego w ciele małych zwierząt. W przywracaniu rytmu płynu śródmiąższowego nie jest ważny czas terapii, ale wyczucie. Tu mniej znaczy więcej, najbardziej istotne jest harmonijne wyczucie płynów dlatego, jeśli chcesz udoskonalić swoją pracę palpacyjną to te warsztaty są właśnie dla Ciebie.

Poszczególne przepony stanowią barierę dla jam ciała. Działają jak przegrody lub zapory, których stan napięciowy warunkuje prawidłową dystrybucję ciśnień w całej kolumnie zarówno głowy, kręgosłupa, tułowia, miednicy mniejszej oraz kończyn.
Czasem dochodzi jednak do dysfunkcji. Okolica dysfunkcji to obszar, w którym płyn śródmiąższowy się nie porusza, a komórki pracujące w tym obszarze są mniej witalne. To z kolei przyczynia się do zaburzenia spójności w obrębie wielu systemów organizmu.
Każda z przepon jeśli prawidłowo funkcjonuje – wzmaga ruch płynu śródmiąższowego, zaś gdy przepona nie pracuje jak należy – następuje blokowanie ruchu falowego tego płynu.
W grupie omówimy i praktycznie przećwiczymy jak szukać tych dysfunkcji i w jaki sposób je usuwać.

System przepon jest kluczowym elementem w przenoszeniu napięć w ciele. Aby przepony mogły prawidłowo funkcjonować, otaczające tkanki i stawy również muszą prawidłowo działać.
To właśnie przepony integrują i spaja wszystkie pozostałe systemy, zapewniając właściwe funkcjonowanie narządów wewnętrznych, układu nerwowego, naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz całego narządu ruchu. Dlatego są tak ważne w naszej terapii.

Dla kogo?
Szkolenie adresowane do zoofizjoterapeutów, lekarzy weterynarii, techników weterynarii oraz masażystów zwierząt.

Agata Rekun-Gregorczyk – mgr fizjoterapii, osteopata zwierząt, z zamiłowania pasjonatka osteopatii i dialogu ze zwierzętami.
Emilia Dudek- mgr fizjoterapii, osteopata zwierząt.

Termin: 24.09.2022r. w godzinach 10:00-19:00

Miejsce: Wrocław, ul. Ostrowskiego 30b (Uniwersytet SWPS)

Program szkolenia:
Część teoretyczna:

1. Przepona w ujęciu anatomicznym,
  2. Powiązania z systemem przepon,
  3. Czym są i gdzie szukać funkcjonalnych przepon i jaka jest ich rola,
  4. Wzajemne połączenia i wynikające z tego wskazania do terapii.

Część praktyczna:

1. Badanie i terapia przepon, uwolnienie ich prawidłowej ruchomości,
  2. Praca nad unerwieniem przepony
  3. Praca nad ruchomością żeber, mostka i kręgosłup
  4. Mięsień lędźwiowy- ocena i terapia
  5. Balansowanie napięć w obrębie przepony oddechowej
  6. Balans systemu oponowego
  7. Aktywacja pompy żylno-limfatycznej.

Absolwenci SFZ: 600 zł
Pozostali uczestnicy: 700 zł

• Cena obejmuje: udział w części wykładowej i praktycznej, materiały, przerwy kawowe.
  • Cena nie obejmuje zakwaterowania oraz pozostałego wyżywienia.
  • Opłatę należy wnieść w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia, nie później jednak niż do 15.09.2022
  • Liczba miejsc ograniczona – 10 osób, decyduje kolejność zgłoszeń

Uwaga!!!
Przy zgłoszeniu prosimy o załączenie:
Absolwenci SFZ: numeru zaświadczenia o ukończeniu kursu
Pozostali uczestnicy: zaświadczenie potwierdzające kwalifikacje zawodowe

Koszty związane z ewentualną rezygnacją:
Przy rezygnacji do 15.09.2022: rezygnacja bezpłatna.
Przy rezygnacji po 15.09.2022: nie przysługuje prawo zwrotu.

Studium Fizjoterapii Zwierząt sp. z o. o.
Tytułem: Imię i nazwisko, Terapia przepon, data szkolenia

Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie uczestnictwa w warsztacie.